Księgowość Wrocław

Księgowość Wrocław
Księgowość Wrocław/ foto: canva.com

Księgowość Wrocław to jeden z oddziałów Biura Rachunkowego Petra. Prowadzimy biura w największych miastach w Polsce. Biuro Rachunkowe we Wrocławiu prowadzi księgowość firm nie tylko w stolicy Dolnego Śląska, ale również w takich miejscowościach, jak: Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin oraz Głogów. Poznaj nas lepiej i dowiedz się więcej o realizowanych przez nas usługach dla firm!

Księgowość Wrocław – usługi dla każdej działalności gospodarczej

W Polsce przyszły przedsiębiorca, który chce założyć swoją firmę, musi wybrać konkretny rodzaj działalności gospodarczej, dopasowanej pod potrzeby i możliwości swojego przedsiębiorstwa. Każdy typ działalności gospodarczej ma swoje wymagania, możliwości, ograniczenia, a także rodzaj ewidencji księgowej. Jakie rodzaje działalności gospodarczej wyróżniamy w Polsce?

 • jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG),
 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka z o.o.)
 • spółka akcyjna,
 • spółka cywilna,
 • spółka jawna,
 • spółka partnerska,
 • spółka komandytowa,
 • spółka komandytowo-akcyjna.

Jak wspominaliśmy wyżej, każda z działalności gospodarczej niesie ze sobą różne możliwości, ograniczenia, konsekwencje, a także koszty. Koszty związane są m.in.: z ewidencją księgową, ale również prowadzeniem firmy, formą opodatkowania, zatrudnieniem pracowników, wynajem siedziby firmy. Wiemy, jak skomplikowany może być samodzielny wybór rodzaju działalności gospodarczej, dlatego księgowość Wrocław, oferuje wsparcie również w zakresie wyboru typu działalności dla Twojej firmy. Wskażemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania i wyjaśnimy krok po kroku, dlaczego to najkorzystniejszy dla Ciebie wybór.

Księgowość we Wrocławiu – nasze zalety to dla Ciebie korzyści!

Księgowość we Wrocławiu to zespół ekspertów od księgowości, rachunkowości, podatków, kadr i płac oraz IT. Księgowość to nasza pasja, dlatego podchodzimy do naszej pracy z zaangażowaniem i rzetelnością. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z naszych usług!

 • Wieloosobowy zespół – bez wątpienia to nasz silny atut! Nasza kadra składa się z najlepszych, wielojęzycznych profesjonalistów od księgowości. Dzięki temu zapewniamy ciągłość obsługi – nieobecność jednego pracownika, nie wpływa na opóźnienia w realizacji powierzonych nam przez Ciebie zadań. To znaczna różnica w stosunku do księgowej zatrudnionej w firmie. Podczas jej nieobecności, wszystkie procesy księgowe zostają wstrzymane, co wpływa na funkcjonalność firmy.
 • Odpowiedzialność za błędy – powierzając nam księgowość firmy, powierzasz nam również swoje zaufanie. Dlatego w przypadku jakichkolwiek błędów wynikających z obliczeń księgowych, księgowość we Wrocławiu bierze odpowiedzialność za błędy – co zapewnia zapis w umowie, jaką klient podpisuje z naszym biurem rachunkowym.
 • Zmiany w przepisach – przepisy związane z podatkami i prowadzeniem działalności gospodarczej zmieniają się i wymaga to ciągłego śledzenia obowiązującego prawa. Z nami przedsiębiorca nie musi czuwać nad nowelizacją ustaw i próbować zrozumieć nowe przepisy. Wszystkim się zajmiemy! Na bieżąco aktualizujemy swoją wiedzę, dzięki czemu Twoja firma zawsze działa zgodnie z prawem oraz przepisami, a to daje Tobie poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.

Księgowość Wrocław – nowoczesna strona księgowości

Księgowość Wrocław łączy ze sobą tradycyjną księgowość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Innowacyjne udogodnienia, jakie oferujemy naszym klientom, mają na celu pomóc im w sprawnym, łatwiejszym i szybszym realizowaniu spraw związanych z księgowością. Przedsiębiorcy, którzy są naszymi klientami otrzymują od nas nowoczesne narzędzie w postaci systemu IT Petra24. To program do księgowości online, który posiada szereg standardowych, jak i zindywidualizowanych ustawień, które ułatwią realizację procesów księgowych. Nasz system IT umożliwia m.in.: wystawianie faktur, przesyłanie dokumentów oraz ich archiwizację całkowicie zdalnie. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza swój czas, a za pomocą kilku kliknięć może dostarczyć nam niezbędne dane potrzebne do rozliczeń. Wszystkie Twoje dane oraz dokumenty firmy są pod ochroną – nad bezpieczeństwem systemu czuwają nasi eksperci od programowania.